Binali Yıldırım’la Balkan İstişare Kahvaltısında Bir Araya Geldik

Binali Yıldırım’la Balkan İstişare Kahvaltısında Bir Araya Geldik

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım İstanbul’daki Balkan-Rumeli dernek temsilcileri ve kanaat önderleri ile Gaziosmanpaşa’da  “Balkan İstişare Kahvaltılı Toplantısı” adı altında programda bir araya geldi.

27 Mart Çarşamba sabahı saat 10.30’da Gaziosmanpaşa Paşa köşkünde düzenlenen toplantıya Kosova Cumhuriyeti Kamu Bakanı Sayın Mahir Yağcılar, Makedonya Devlet Bakanı Sayın Elvin Hasan, Kuzey Makedonya TDP Genel Başkanı ve Eski Devlet Bakanı Dr.Beycan İLYAS ve Kuzey Makedonya Milletvekilli Dr.Yusuf Hasani, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, eski milletvekilleri Hüseyin Bürge ve Rıfat Sait’te katıldı.

Rumeli Türk Dernekleri Federasyonu adına Genel Başkan Av.Necmettin Hüseyin ve Genel Sekreter Hasan Küçük’ün katıldığı kahvaltılı toplantıya Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Zeytinburnu Şube Başkanı Fatih Hacıbedel, Batı Trakya Türkleri Spor Kulübü Başkanı Hakan Güler de katıldı. Ayrıca Balkanları temsilen Rumeli Türkleri Vakfı Başkanı Kemal Baltepe, Gostivarlılar Derneği Genel Başkanı Orhan Sipahi, Gaziosmanpaşa Rumeli Platformu Başkanı Nurgün Güngören, Kağıthane Rumeli Balkan Platformu Başkanı Vedat Mol ve Tek Rumeli Tv Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Baykal’da kahvaltıya katıldı.

Toplantıda Rıfat Sait ve Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta birer selamlama konuşması yaptı. Ardından kürsüye gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım öncelikle hükümetin balkanlara yaklaşımını ve bugüne kadar yapılanları özetledi. Konuşmasının devamında önümüzdeki dönem İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerini kazanmaları durumunda gerçekleştirecekleri projelerini paylaşırken diğer taraftan da Gaziosmanpaşa İlçesine yapılan ve devam eden yatırımlar hakkında geniş bilgi verdi.

Bu gönderiyi paylaş