Belene Kampında Zulüm Görenler “ÖZ BE ÖZ TÜRKTÜR”

Belene Kampında Zulüm Görenler “ÖZ BE ÖZ TÜRKTÜR”

Rumeli Türk Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Av.Necmettin Hüseyin HABERTÜRK televizyonunda  geçtiğimiz hafta canlı yayında Veysi Ateş tarafından hadsizce sarf edilen “BELENE KAMPINDAN GELEN BULGARLAR” sözüne büyük tepki göstererek kendisini özür dilemeye davet etti ve özür dilenmemesi durumunda kendisi hakkında suç duyurusunda bulunulacağına ifade etti.

Av.Necmettin Hüseyin açıklamasında “İçinde bulunduğumuz günlerde 30. yılı yaşanan ve acıların anıldığı rejim tarafından asimilasyon uygulanarak adeta bir soykırım şeklinde yaşanan zorunlu göçün anımsanarak sebep olanların lanetlenmesi gerekirken hayretle ve ibretle izliyoruz ki Veysi Ateş HABERTÜRK ekranlarında aynen şu sözü sarf ediyor “BELENE KAMPINDAN GELEN BULGARLAR”. Söylediğinin nereye gittiğini dahi fark etmeyen bir üslupla Veysi Ateş “ÖZ BE ÖZ TÜRK” olan, sırf bu nedenle bedel ödeyen bizim insanımıza siz hangi hakla hem Bulgar hem de Türkiye’de “azınlık” dersiniz? Bunu merak ediyorum, Balkanlardan Anavatan’a göç etmiş tüm Türklerden özür dileyin ve haddinizi bilin..

Rumeli – Balkan Camiası olarak bunu kaç defa daha söyleyeceğiz. Bulgaristan’dan zorunlu göçe tabi tutulanlar, Belene Kampında bedel ödeyenler sadece ve sadece “ÖZ BE ÖZ TÜRK”  oldukları için bedel ödedi. Veysi Ateş ve HABERTÜRK Televizyonunu şiddetle kınıyoruz. Tüm Rumeli – Balkan insanından ve Türk milletinden derhal özür dileyin. “ dedi.

Bu gönderiyi paylaş