Dünya Emekçi Kadınlar Günü Kutlu Olsun

Dünya Emekçi Kadınlar Günü Kutlu Olsun

Rumeli Türk Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü münasebeti ile bir açıklama yaparak başımızın tacı tüm kadınlarımızın kadınlar gününü kutladı.

Hüseyin “Büyük mücadelelerin sonucunda kazanılmış hakların, kadın mücadelesinin, dayanışmasının, emeğinin karşılığını hakça almak isteyen kadınların mücadelesinin sembolü olan bir gündür Dünya Kadınlar Günü… İster Dünya Kadınlar Günü deyin, isterseniz Dünya Emekçi Kadınlar Günü, önemli olan kadına değer verilmesi gereken tek günün bu olmadığının bilincinde olmaktır.

Bizler de Rumeli Türk Dernekleri Federasyonu olarak her daim başımızın tacı olarak gördüğümüz ve yaşattığımız kadınlarımızı sadece bugünde değil, yılın 365 gününde de aynı duygu ve düşünceler ile kucaklamaktayız. Federasyonumuz bünyesinde yer alan derneklerimizin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesi ile bugün ve hafta sonu İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Manisa, Yalova ve Kocaeli’de gerçekleştireceği etkinliklerde bir araya gelecek tüm üyelerimizi sevgiyle selamlıyor bir kez daha 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutluyoruz” dedi .

Bu gönderiyi paylaş