İmamoğlu Rumeli Camiası İle Buluştu

İmamoğlu Rumeli Camiası İle Buluştu

Rumeli Türk Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin  Avcılar’da bulunan Gölpark’ta  “Rumeli ve Balkan Camiası Buluşmasına” katıldı.

Beylikdüzü Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun katıldığı Avcılar’da bulunan Gölpark’ta  “Rumeli ve Balkan Camiası Buluşması” etkinliği gerçekleştirildi. Sözlerine Yeni Zelanda’da hayatını kaybedenleri anarak başlayan İmamoğlu, “Dünyanın, ülkemizin, İslam dünyasında yaşanan olaydan sonra üzüntümüzü belirtmek, bu haince ve de vahşice katliamı yapan kişiyi ve arkasında hangi güç varsa herkesi kınayarak ve orada ölen Müslüman kardeşlerimizin her birisi için Allah’tan rahmet dileyerek sözlerime başlamak istiyorum, mekanları cennet olsun” diye konuştu. İmamoğlu, dünyada artan islamofobiye yönelik tepkisini dile getirerek, “Dünyanın sadece bizim değil, İstanbulumuzun ve Türkiyemizin değil, dünyanın barışa, huzura ihtiyacı var. Popülist tavırlar, insanları kötü yönlendiren, vahşete sevk eden birtakım anlayışlar ve bazı ülkelerin başındaki insanların özellikle islamofobi, korku dünyası yaratarak bizim inancımıza dönük yaptıkları hareketler ve hamleler hepimizi derinden etkilemektedir” şeklinde konuştu.

Daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak projelerini anlatan Ekrem İmamoğlu Rumeli camiası ile buluşmanın kendisine verdiği memnuniyeti dile getirdi. İmamoğlu ile birlikte Avcılar Eski Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci, Avcılar Belediye Başkan Adayı Turan Hançerli, Eski Milletvekili Bihlun Tamaylıgil ve İstanbul Milletveki Zeynel Emre’de buluşmaya katıldı.

Rumeli Türk Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin’in ile birlikte Tek Rumeli Tv Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Baykal’da katıldığı toplantıda diğer federasyonların yöneticileri yanında çok sayıda dernek ve platform başkan ve yöneticileride hazır bulundu.

Bu gönderiyi paylaş