Genel Başkan Hüseyin: Kimseden Alacak Türklük Dersine İhtiyacımız Yok

Genel Başkan Hüseyin: Kimseden Alacak Türklük Dersine İhtiyacımız Yok

Rumeli Türk Denekleri Federasyonu ve Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin, 16 Eylül 2020 tarihinde Habertürk TV kanalında katıldığı Teke Tek programında sarfettiği Rumeli den gelenler Türk değil diyen Orsam Başkanı Prof. Dr. Ahmet Uysal’ı kınayan bir basın açıklaması yaptı.

Hüseyin “Suriyeli sığınmacılar konusunun tartışıldığı programda Orsam Başkanı olan Prof. Dr. Ahmet Uysal, Suriyeli sığınmacılara Balkanlardan gelen Türkleri örnek göstermiş, daha da acısı Rumeli den gelenler içinde Türk değil demiştir.

Rumeli Balkan camiası olarak defalarca söylediğimiz gibi kimseden alacak Türklük dersine ihtiyacımız yok. Bir kez daha zihninize kazıyınız diye söylüyoruz soydaşlarımız bulundukları coğrafyalarda “ÖZ BE ÖZ TÜRK” oldukları için yıllarca bedel ödediler ve halen ödemektedirler. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu dahil olmak üzere yine kurucu unsuru, mayası olan biz Rumeli insanı, yani Evlad-ı Fatihan olarak bizler şanlı tarihimiz boyunca vatan, millet, bayrak ve ezan için mücadele etmiş, bu kutsal değerlerini kaybetmemek için canını vermiş, kanını dökmüş, her türlü mezalime, soykırıma, asimilasyona, baskıya, zulme, hor görülmeye, hapislerde ömrünü tüketmeye, binbir türlü işkenceye göğüs germiş, isimleri, dinleri değiştirilmeye çalışılmış, tüm bunlara rağmen ölümü seçmiş ama milletinden, milliyetinden, dininden, vatanından ve bayrağından asla taviz vermemiş insanlar ve onların evlatlarıyız.

Gerçeklerden uzak, bilgiden yoksun sarf ettiği, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu unsuru olarak ön saflarda rol almış Evlad-ı Fatihan olarak bizleri derinden yaralayan, milli değerlerimizi hiçe sayan bu sözleri karşısında kendisini kınıyor, hiç olmazsa bilmediği konularda konuşmamaya ve insanımızıda soğukkanlı hareket etmeye davet ediyorum. ” dedi

Bu gönderiyi paylaş