Rumeli Türk Dernekleri Federasyonu Başkanlığına Prof. Dr. R. Baha Çelik seçildi

Rumeli Türk Dernekleri Federasyonu Başkanlığına Prof. Dr. R. Baha Çelik seçildi

Rumeli Türk Dernekleri Federasyonu 11. Olağan Genel Kurulu 26 Aralık 2021 tarihinde Ataköy’de bulunan federasyon merkezinde yapıldı.

Federasyon genel sekreteri Hasan KÜÇÜK’ün açılış konuşması ile başlayan genel kurulda divan seçimi yapılarak divan başkanlığına İsmail Rüstemoğlu, yardımcılıklarına Saffet Erdem ve Necat Osman seçildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması sonrası divan başkanı İsmail Rüstemoğlu tarafından mevcut Başkan Av. Necmettin Hüseyin’e söz verildi.

Federasyon Başkanı Av. Necmettin Hüseyin yaptığı konuşma da “Bizler bir bütünün parçaları olarak Rumeli coğrafyasını temsil eden derneklerin temsilcisiyiz. Rumeli Türk Dernekleri Federasyonunu, kamu yararına derneklerden oluşan ve bu konuda ilk kurulmuş olan federasyondur. hedeflediğimiz gibi bir bütün olarak hareket edip güçlü yanlarımızı birleştirerek elele verip daha da güçlendik. Önemli olan birlik vurgusu ile birlikte güç birliğini yansıtabilmektir. Bunun yanında sosyal ve kültürel alana yönelik faaliyetlerle federasyonumuzda üye derneklerin bölgesel kültürlerini ve değerlerini yaşatmak adına katkı sunduk. Birlikte çalıştığımız yönetici arkadaşlarıma, tüm delegelere ve üye derneklerimize bugüne kadar gösterilen uyumlu çalışma için teşekkür ediyorum.” dedi.

Federasyona üye dernekler adına Muhammet SANCAKTAR ve Necati BARLAS yaptıkları konuşmalarında Federasyon bünyesindeki her derneğin konusunda uzman olduğu, üye dernekler tarafından takdire şayan çalışmalar yapıldığı ve federasyondaki birlik beraberliğin her kesime örnek olması gerektiği vurgulandı.

Mevcut yönetimin faaliyet, hesap ve denetim kurullarının raporlarının genel kurula sunumu yapılarak teker teker görüşmeye açıldı. Eski yönetimin İbra edilmesinin ardından seçimler maddesine geçildi.

Prof. Dr. R. Baha Çelik başkanlığında genel kurula sunulan tek liste aday olurken oy birliği ile yeni dönemde görev yapmak üzere seçildiler.

26 Aralık 2021 tarihinde seçilen yönetim kurulu aşağıdaki isimlerden oluştu

YÖNETİM KURULU ASİL

  1. Baha ÇELİK – Başkan

Fahri VATANSEVER – Başkan Yardımcısı

Necati BARLAS – Başkan Yardımcısı

Hasan KÜÇÜK – Genel Sekreter

Sebahattin MERİÇ – Başkan Yardımcısı

Mehmet HASANOĞLU – Başkan Yardımcısı

Saffet ERDEM – Sayman

Adem FAZLIOĞLU – Başkan Yardımcısı

Burak TÜRKKAN – Başkan Yardımcısı

 

YÖNETİM KURULU YEDEK

Baybüke KURTULUŞ

Necat OSMAN

Celal MOLLA

Ahmet KERECİ

Hasan ŞAHİN

Hakkı Vedat MEŞELİ

Rahim KARABULUT

Mehmet OLCAY

Mersin BALKAN

 

DENETİM KURULU ASİL

Fahrettin ALKAN

Hüseyin AĞAOĞLU

Fatih HACIBEDEL

 

DENETİM KURULU YEDEK

Rakip ÇELİKCAN

Yasin GÜLER

Mümin DURMUŞ

 

Bu gönderiyi paylaş