Vatan Uğruna Canlarını Feda Edenleri Rahmet ve Minnetle Anıyoruz

Vatan Uğruna Canlarını Feda Edenleri Rahmet ve Minnetle Anıyoruz

Rumeli Türk Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin, tarafından 15 Temmuz darbe girişiminin üçüncü yılı nedeniyle yapılan açıklamasında kahraman  Türk evladı şehidimizin her birine  Allah’tan rahmet dileriz, Ruhunuz şad, mekânınız cennet olsun sizleri  gurur ve minnetle yad ediyoruz dedi.

Genel Başkan Av.Necmettin Hüseyin; ” 15 Temmuz 2016 günü millet iradesini yok sayarak  meşru Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni ortadan kaldırmak, anayasal düzeni ortadan kaldırmak ve kendilerinin emellerine hizmet etmeye uygun bir düzen kurmak maksadıyla, millete karşı başlattıkları hain kalkışmanın üçüncü yılında, bu girişimi bir kez daha nefretle lanetliyor ve şiddetle kınıyoruz.

Demokrasiye bağlılığı tescillenmiş Kahraman ve vatansever ordumuzun değerli mensupları ile polisimiz ve Türk Milleti’nin dik duruşu ile bu hain kalkışma durdurulmuş ve bastırılmıştır. Toplum yaşamında tüm sorunların çözümü, meşru zeminde siyasi  ve demokratik mücadeleden geçmektedir. Her bireyin demokrasiye sahip çıkması birinci derecede görevi ve sorumluluğudur. 15 Temmuzda Türk Milleti olarak bunun gereğini yaptığımız tartışma götürmezdir.  Türkiye Cumhuriyeti’nde bir daha benzer vahim bir durumun yaşanmayacağına inancımızla, ulus olarak parlak geleceğimize doğru hep birlikte yol almayı temenni ediyoruz.

Üç yıl önce şehadete ulaşan Batı Trakyalı sevgili kardeşimiz Mustafa Cambaz’ın da aralarında bulunduğu 249 kahraman Türk evladı şehidimize Allah’tan rahmet dileriz, Ruhunuz şad, mekânınız cennet olsun sizleri  gurur ve minnetle yad ediyoruz. Bu vahim olaylarda yaralanan gazilerimizde bundan sonraki yaşamlarında sağlıklı, güzel ve uzun bir yaşam dileriz.” dedi.

Bu gönderiyi paylaş