Yüz Yıllık Onur ve Gurur Hepimizin

Yüz Yıllık Onur ve Gurur Hepimizin

Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 100.yıl kutlamaları çerçevesinde Rumeli Türk Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin tarafından bir kutlama mesajı yayınlandı.

Kutlama mesajında Genel Başkan Hüseyin “Milli mücadelenin simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 100.yılına erişmesinin gururu ile, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşları ve milli mücadele kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun.

23 Nisan; Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde, bir toplumun küllerinden doğması ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atılmasına vesile olan TBMM’nin açılış tarihi olan önemli bir gün, yine ATATÜRK’ün himayesinde 1927’den itibaren çocuk bayramı olarak kutlanmaya başlanmış ve tüm dünya çocuklarına armağan edilmiş, Dünya üzerinde emsali olmayan bir gündür.

23 Nisan Rumeli ve Balkanlar için de sadece Türkiye Cumhuriyetinin bir milli bayramı değil, “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” düstürundan feyz alan bir anlayışın Dünya çocuklarına armağanı olan ve yıllardır kutlandığı gibi Dünya çocuklarını bir araya getirerek barış elçiliğine vesile olmasını dilediğimiz anlamlı bir gündür.

Bende bu düşüncelerle bu yıl hem de bizler için 100. Yılı vesilesi ile daha da büyük bir anlam kazanan kutlamaların gerçekleşmesi evlerimizde kalarak da olsa; dünden hafızalarımızda yer eden o coşkulu kutlamalarımız kadar yarınlardaki nice coşkulu kutlamalara işareti olacak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın tüm Dünya çocuklarına ve insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ederek kutlamak isterim. Yüz yıllık onur ve gurur hepimizin.” dedi

Bu gönderiyi paylaş