Zafer Bayramımız Kutlu Olsun

Zafer Bayramımız Kutlu Olsun

Rumeli Türk Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin 30 Ağustos Zafer Bayramının 98’inci yılını kutlayarak Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle andı.

Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin mesajında “Türk Milletinin hafızasında her anı kalıcı olarak yer eden, asla unutulmayacak olan 30 Ağustos 1922, bir milletin yeniden doğuşunun, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında tarihin akışını değiştirişinin ve dünyanın mazlum milletlerine umut veren bir zaferin kazanıldığı tarihtir.

Dumlupınar’da, 30 Ağustos 1922’de şerefli Türk ordusu gerçekleştirdiği Büyük Taarruz Meydan Muharebesi sonucu kazanılan şanlı zafer ile düşman kuvvetleri İzmir’e kadar çekilmek zorunda bırakmış ve 9 Eylül 1922’de İzmir’deki son İşgal kuvvetlerinin denize dökülmesi ile Anadolu düşman kuvvetlerinden tamamıyla temizlenmiş ve şanlı zaferi takip eden süreçte Türk Milletinin birlik, beraberlik içinde Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atmasına vesile olmuştur.

Bugün de sabrı sınanan, test edilen Türk Milletinin ihtiyaç hissedildiği anda nasıl bir tutum ve davranış içerisinde olacağının en önemli göstergelerinden biri olan zafer sevincine yol alan bir büyük manevi inancın ve başarının ne anlama geldiğini muhatapları iyi irdelemelidir. Burnunun dibinde olanlara asla sessiz kalınmayacağını bu millet iyi bilir ve gereğini yapar. Uluslararası kamuoyunu yönlendiren zehirli zihniyetlerin bunu göz ardı etmediğini, edemeyeceğini de aslında herkes iyi bilmektedir. Bizler şanlı zaferler yolunda çıkacak her engeli aşma adına 98. yılında geleceğe onurla, gururla ve umutla bakıyoruz.

30 Ağustos Zafer Bayramının 98’inci yılında birlik, beraberlik içinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet yaşatılması için, Yüce Türk Milletinin aynı duygu ve kararlılık ile kendisine emanet edilen kutsal vatan topraklarını kanının son damlasına kadar savunmaya devam ettiğine şehitlerimizin manevi huzurunda şahitlik etmekteyiz.  Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyor, Türk milletine emanet ettikleri Türkiye Cumhuriyeti’ni de ilelebet yaşatacağımızın sözünü camiamız adına vermenin onur ve gururunu yaşıyorum” dedi.

Bu gönderiyi paylaş